Samodzielna Księgowa

Miejsce pracy: Warszawa Mokotów

Twój zakres obowiązków

  • Kompleksowa obsługa rachunkowa i podatkowa spółek z branży energetyki odnawialnej
  • Rozpoznawanie i kwalifikowanie zdarzeń gospodarczych
  • Dekretowanie i księgowanie zdarzeń gospodarczych w systemie informatycznym TETA (pełna księgowość)
  • Rozliczanie kont rozrachunkowych i kontrola rozrachunków
  • Prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej
  • Terminowe zamykanie księgowe i podatkowe miesiąca i roku
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych i raportów okresowych
  • Sporządzanie i wysyłanie deklaracji podatkowych, plików JPK
  • Sporządzanie/współpraca przy sprawozdawczości GUS, NBP, NFOŚ i innych instytucji zewnętrznych
  • Współpraca z audytorami
  • Inne prace zlecone przez przełożonego

Nasze wymagania

  • Znajomość zagadnień związanych z handlem i przesyłem odnawialnej energii elektrycznej
  • Wykształcenie wyższe w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości spółek prawa handlowego, w tym minimum rok w spółce z obszaru energetyki
  • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości
  • Praktyczna znajomość obsługi systemów księgowych, mile widziana znajomość TETA ERP
  • Biegła obsługa komputera w tym pakietu MS Office (Word, Excel) oraz platform typu Teams, Sharepoint
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Samodzielność, sumienność, odpowiedzialność i rzetelność w działaniu
  • Gotowość do pracy stacjonarnej w biurze spółki

Oferujemy

  • Zdobycie doświadczenia w branży energetycznej w zakresie odnawialnych źródeł energii
  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę w ambitnym zespole
  • Wsparcie doradcy podatkowego
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Miłą i serdeczną atmosferę w pracy
  • Wspierającą kulturę pracy
  • Dofinansowanie pakietu medycznego
  • Możliwość wykupienia karty Multisport
  • Możliwość uczestnictwa w zajęciach z języka angielskiego
  • Cotygodniową dostawę świeżych owoców do biura
  • Zajęcia jogi

Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi Kandydatami.

Prosimy o zamieszczenie klauzuli następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez MCX sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).”