Nowoczesny system do zarządzania płatnymi strefami parkowania

CITYSCANNER® to pełen proces zautomatyzowanego systemu patrolowania i egzekucji opłat parkingowych w strefach płatnego parkowania niestrzeżonego.

CITYSCANNER® działa poprzez patrolowanie i automatyczne skanowanie strefy płatnego parkowania: odczyt tablic rejestracyjnych oraz dokładne rozpoznawanie pozycji. W celu przygotowania dokumentacji do egzekucji płatności w płatnych strefach parkowania niestrzeżonego w miastach (SPPN).

Rozpoznanie pojazdów parkujących i dokładne określenie miejsca jego postoju jest możliwe dzięki wykorzystaniu i połączeniu technicznych możliwości jakie dają kamery o wysokiej rozdzielczości, lidary i systemy GPS. Dane zawierające wyniki pomiarów poddawane są wstępnej obróbce polegającej na anonimizacji i dostosowaniu formatu, po czym mogą być przesyłane z wykorzystaniem sieci do systemów miejskich.

Zapytaj o ofertę
Korzyści z usługi City Scanner

Najłatwiej mówi się o korzyściach sięgając do konkretnych przykładów i pokazując efekty. Jednym z nich może być wdrożenie przeprowadzone w Warszawie, która zdecydowała się na rozpoczęcie projektu w styczniu 2020 roku.

Dzięki przeprowadzonym wcześniej testom, projekt był obarczony niewielkim ryzykiem. Pierwsze przeprowadzone próby wykazały dużą efektywność kontroli: dwa samochody elektryczne z zamontowaną aparaturą w ciągu 10 minut były w stanie zidentyfikować około 260 pojazdów. Pojedynczemu kontrolerowi zajmuje to przeciętnie godzinę. Na tak dużym obszarze jakim jest strefa płatnego parkowania w stolicy, patrole piesze były w stanie skontrolować zaledwie 40% miejsc dziennie, a dzięki tylko jednemu pojazdowi z nowym rozwiązaniem każdy parking został skontrolowany minimum raz dziennie.

Case studies
City Scanner
W okresie 6 miesięcy od momentu uruchomienia projektu, 2 samochody wypracowały dodatkowy wpływ do budżetu miasta w wysokości 7,5 mln złotych.
Czytaj więcej
Zalety rozwiązania
Wzrost przychodów miast
Automatyzacja procesu rozliczeń parkowania
Optymalizacja systemu parkowania w mieście
Mniejsze koszty operacyjne
CITYSCANNER®. Jak to działa?

Obejrzyj krótki klip video pokazujący w terenie proces rozpoznawania numerów rejestracyjnych pojazdów zaparkowanych w strefach parkowania. MultiSensor™ rozpoznaje tablice rejestracyjne samochodów parkujących zarówno prostopadle, jak i równolegle.  Zobacz wideo które prezentuje niektóre możliwości CITYSCANNER®. Po prawej stronie widoczny jest podgląd na żywo systemu, który widzi kontroler na tablecie w samochodzie.

Anonimizacja

W przypadku rozwiązań analizujących dane wizualne mamy do czynienia ze zbieraniem, gromadzeniem, przechowywaniem i analizowaniem danych, w tym przede wszystkim zdjęć i materiałów wideo. Odpowiednie przepisy RODO regulujące te kwestie nakładają trudny do zrealizowania obowiązek informacyjny na podmiot prowadzący te działania, przez co pojawiła się obawa przed zbieraniem i analizą tego typu danych.

Dlatego powstało rozwiązanie, które zadaniem jest anonimizacja osób i informacji, mogących zostać odczytane jako dane osobowe. Anonimizator automatycznie rozpoznaje osoby i rozmazuje ich wizerunki, uniemożliwiając identyfikację.

Mobilna aplikacja

Mobilna aplikacja e-kontroler stanowi uzupełnienia dla systemu CITYSCANNER® i umożliwia automatyzację i optymalizację procesu kontroli SPPN dla patroli pieszych. Od teraz piesze patrole mogą szybciej dokonać sprawdzenia tablic rejestracyjnych w obszarach mniej dostępnych dla systemów instalowanych na pojazdach. Dane przekazywane są w formie kompatybilnej z systemem CITYSCANNER®.

Aplikacja mobilnej e-kontroli stanowi element niezależnego systemu kontroli stref płatnego parkowania. Dzięki zastosowaniu geolokalizacji, algorytmu rozpoznawania tablic i analizy obrazu, określić czy jest to rejestracja krajowa czy zagraniczna – aplikacja jest w stanie dokonać bezbłędnego rozpoznania numeru i dostarczyć dokumentację do egzekucji płatności w pełni kompatybilną z systemem CITYSCANNER®.

Do pobrania
Aby pobrać ten plik, wypełnij poniższy formularz

  Aby pobrać ten plik, wypełnij poniższy formularz

   Aby pobrać ten plik, wypełnij poniższy formularz

    Aby pobrać ten plik, wypełnij poniższy formularz

     Zaufali nam

     Zapytaj o ofertę

     Z chęcią poznamy Twoje potrzeby i przygotujemy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.