Czym jest RiskMonitor?

RiskMonitor to rozwiązanie klasy GRC (Governance Risk Compliance), które pełni funkcje wirtualnego managera cyberbezpieczeństwa oraz wirtualnego audytora, dostępnego 24/7. Z jego pomocą sprawnie i samodzielnie przeprowadzisz audyt bezpieczeństwa IT i zabezpieczysz kluczowe obszary działania firmy, a także firmy, z którymi współpracujesz w ramach łańcucha dostaw. Za pomocą naszej platformy zweryfikujesz zgodność z wymogami NIS 2, DORA, ISO 27001, KSC2, dzięki czemu będziesz mógł wykonać ocenę dojrzałości cyberbezpieczeństwa organizacji i identyfikację obszarów wymagających ulepszeń.

Zapytaj o diagnozę bezpieczeństwa

Dla kogo stworzyliśmy automatyczny audyt RiskMonitor?

 

RiskMonitor to pierwszy krok na drodze do bezpieczeństwa IT Twojej organizacji.

RiskMonitor to innowacyjny system SaaS do przeprowadzania audytu w formie ankietowego badania. Dzięki niemu w zaledwie 5-7 minut (jeśli należysz do kadry zarządzającej) lub w 30-40 minut (jeśli należysz do działu IT) łatwo i bez konieczności posiadania dużej wiedzy w tym kierunku przeprowadzisz samodzielny audyt bezpieczeństwa IT. Następnie zidentyfikujesz obszary, które wymagają natychmiastowych działań. W ten sposób sprawnie zminimalizujesz ryzyko zagrożeń i uchronisz się przed możliwymi stratami.

Samodzielny audyt nie oznacza jednak, że Twoja firma zostanie z tym zagadnieniem sama. Po zakończeniu audytu omówisz wyniki z naszym ekspertem, który wskaże Ci kolejne kroki na drodze do zapewnienia ciągłości operacyjnej firmy oraz jej pełnego zabezpieczenia przed zagrożeniami.

 

Brzmi dobrze?

To nie wszystko!

Poznaj pełną ofertę RiskMonitor

Rozszerzona ocena podatności

W zależności od wybranego pakietu przeprowadzona ocena ryzyka przedstawiona jest w sposób deklaratywny (na podstawie odpowiedzi udzielonych w audycie) lub z możliwością przeprowadzenia analizy technologii (skanowanie infrastruktury w poszukiwaniu podatności). Po wykonaniu skanu, jego wyniki widzimy w oparciu o naszą infrastrukturę i możemy mitygować poszczególne zagrożenia za pomocą:

  • Listy zadań – prosty interfejs, dzięki któremu nie tylko poznasz szczegółowe rekomendacje, ale będziesz mógł je sprawnie wyświetlić w formie listy „to do” i na bieżąco śledzić postępy w ich wdrażaniu. Będziesz mógł przydzielać zadania dla poszczególnych pracowników i śledzić ich postęp.
  • Ransomware Protector – ransomware jest obecnie dominującym zagrożeniem. Okup wyłudzony przez hakerów wynosi średnio kilkaset tysięcy euro. Samodzielne odzyskanie danych, o ile w ogóle jest możliwe, trwa zazwyczaj do miesiąca, dlatego wiele firm decyduje się zapłacić okup, aby szybciej wrócić do pełnej sprawności.

 

Zapytaj o diagnozę bezpieczeństwa

Ransomware Protector

Oferujemy całkiem nowe rozwiązanie oparte o zaawansowane algorytmy BI/AI, zaprojektowane do minimalizowania skutków ataków ransomware typu ZERO-day. Tradycyjne środki bezpieczeństwa są często nieskuteczne w przypadku wariantów oprogramowania ransomware typu zero-day, ponieważ chronią przede wszystkim przed znanymi zagrożeniami.

Nasze rozwiązanie wykrywa ransomware po wykonaniu, monitorując wykorzystanie zasobów obliczeniowych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu nasza technologia może identyfikować i powstrzymywać ataki nieznanego oprogramowania ransomware, chroniąc dane organizacyjne przed zaszyfrowaniem. Nasze oprogramowanie Ransomware Protector nowej generacji zapewnia ciągły nadzór dzięki lekkiemu oprogramowaniu na każdej maszynie, zaawansowanym funkcjom wykrywania sztucznej inteligencji trenowanym na podstawie szerokiego zakresu danych dotyczących ataków oraz scentralizowaną kontrolę za pośrednictwem naszego systemu RiskMonitor.

 

Poznaj pełną ofertę RiskMonitor

Jakie korzyści przyniesie RiskMonitor?

1.  Automatyzacja procesu wykrywania i usuwania cyberzagrożeń

2.  Moduł RiskComposer

3.  Ochrona komputerów osobistych

4.  Identyfikacja zagrożeń z kategorii Insider Threat

5.  Funkcjonalność PasswordLeaks

6.  Efektywne zarządzanie kopiami bezpieczeństwa

7.  Moduł Task Management

8.  Przystępne raportowanie

9.  Dostęp do informacji zarządczej

Zapytaj o diagnozę bezpieczeństwa
Cybersecurity

Co zyskujesz dzięki rozwiązaniu RiskMonitor

Znaczna oszczędność czasu
Łatwa, intuicyjna obsługa
Pełne wsparcie konsultacyjne
Profesjonalna diagnoza

Korzyści z wykorzystnia rozwiązania Risk Monitor

Sięgając po Risk Monitor zatrudniasz dedykowanego managera firmy w obszarze zarządzania cyberbezpieczeństwem, a także audytora bezpieczeństwa – dostępnych o każdej porze 24/7.

Dzięki temu, samodzielnie i bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy dokonasz diagnozy bezpieczeństwa IT (przy pomocy dedykowanego modułu – RiskScope) i przygotujesz swoją firmę na rozmaite scenariusze wykorzystując odpowiednio skonstruowane procesy i procedury.

Wyposażysz również swoje przedsiębiorstwo w zaawansowany system, który automatyzuje proces wykrywania i usuwania zagrożeń w obszarze bezpieczeństwa technologicznego. Podejmie także działania niezbędne do sprawnej eliminacji wykrytego niebezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Chciałbyś dowiedzieć się więcej?

Napisz lub zadzwoń do naszego specjalisty.