Prywatna Sieć 5G dla Twojego biznesu

Szybkość, niskie opóźnienia i możliwość obsługi wielu urządzeń jednocześnie sprawiają, że 5G jest nie tylko krokiem naprzód, ale także kluczowym elementem w zapewnieniu konkurencyjności i innowacyjności Twojego biznesu.

Prywatna sieć 5G gwarantuje nie tylko najwyższe bezpieczeństwo, ale także niezawodność, niskie opóźnienia i wysoką przepustowość, co ma kluczowe znaczenie dla rosnących potrzeb w komunikacji i transferze danych. Idealnie sprawdzi się w przemyśle, produkcji, logistyce, magazynowaniu oraz energetyce.

Zapytaj o ofertę
miasto 5g

Korzyści płynące z wdrożenia Prywatnej Sieci 5G

Optymalizacja kosztów – mała ilość stacji bazowych pokryje zasięgiem znaczy teren.
Bardzo wysokie bezpieczeństwo dostępu do sieci i transmisji danych.
Wysoka mobilność, niezawodność i pojemność sieci.
Standaryzacja – brak vendor lock-in. Duża ilość producentów urządzeń.
Możliwość budowania dowolnych usług i serwisów, także wymagających transmisji w czasie rzeczywistym.

Zastosowanie prywatnych sieci 5G  

  • Produkcja i przemysł: Optymalizacja kosztów, zwiększenie bezpieczeństwa sieci OT/IoT, automatyzacja procesów produkcyjnych.
  • Logistyka: Automatyzacja procesów logistycznych (zwłaszcza, porty, duże centra logistyczne), zapewnienie komunikacji dla obsługi.
  • Infrastruktura Miejska: Nowoczesna komunikacja dla służb miejskich i transportu. Rozwój automatycznych systemów sterowania i nadzoru.
  • Energetyka: Optymalizacja kosztów, zwiększenie bezpieczeństwa sieci OT/IoT, automatyzacja procesów wytwórczych i pomiarowych, nowoczesna komunikacja dla służb.

Prywatna Sieć 5G a Wi-Fi  

Prywatna sieć 5G to rewolucja w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Prywatna sieć 5G może przesyłać sygnały z większą mocą pozwalając na pokrycie obszaru przy mniejszej liczbie punktów dostępowych niż Wi-Fi. Roaming między nimi zachodzi płynnie bez utraty danych, w przeciwieństwie do Wi-Fi, gdzie konieczne jest przerwanie jednego połączenia, by nastąpiło kolejne. Chociaż Wi-Fi pozostaje funkcjonalne, prywatna sieć 5G stanowi lepsze rozwiązanie w zastosowaniach biznesowych, gdzie niezawodność i kontrola są kluczowe.

Naszym partnerem technologicznym jest NOKIA

Dowiedz się więcej o technologii 5G

Prywatne sieci 5G to nowatorskie podejście do komunikacji, które rewolucjonizuje sposób, w jaki wykorzystujemy technologię. Przeczytaj artykuł z naszej Bazy Wiedzy, by dowiedzieć się jakie są uwarunkowania regulacyjne oraz jakie korzyści niosą Prywatne Sieci 5G.

Baza wiedzy

Jak wyglądają uwarunkowania regulacyjne przy Prywatnych Sieciach 5G?

Czytaj więcej
sieci 5g na tle miasta

Zapytaj o ofertę

Z chęcią porozmawiamy o Twoich potrzebach i przygotujemy dostosowaną do nich ofertę.