CyberRED – poczuj się bezpiecznie

Dziękujemy za wybór ubezpieczenia CyberRED. Polisa Generali to pierwszy krok do ochrony Twojej firmy na wypadek ataków cybernetycznych.

Teraz czas na zrobienie drugiego kroku – podjęcie działań, które zminimalizują ryzyko wystąpienia skutecznego cyberataku. Pomogą Ci w tym klucze sprzętowe YubiKey.

Wybrałeś ubezpieczenie CyberRED wraz z Pakietem Antyphishingowym. To dlatego otrzymasz bez dodatkowych opłat pakiet 10 kluczy sprzętowych YubiKey FIDO2/U2F.
W tym celu wypełnij formularz, a my dostarczymy klucze do Twojej firmy.

Jeśli rozwiązanie Ci się spodoba, mamy dla Ciebie dobre wieści – dzięki posiadanej polisie dodatkowe klucze dla swojej organizacji zakupisz na preferencyjnych warunkach.

Odbierz klucze w ramach promocji
Cyberbezpieczeństwo dzięki ubezpieczeniu cyberred i kluczom U2F yubico

Podstawowe zagrożenie – phishing

Wspomniany klucz FIDO2/U2F stanowi jedyne naprawdę skuteczne zabezpieczenie przed phishingiem. Dlaczego zwracamy uwagę właśnie na ten rodzaj ataku? W ostatnich dwóch latach phishing był najpopularniejszą formą cyberataków!

Dodatkowo phishing to furtka do znacznie poważniejszych ataków np. ransomware i związanych z nimi dotkliwych strat materialnych i wizerunkowych zaatakowanej firmy.

Średnio 1,5mln PLN – tyle żądają przestępcy od polskich firm za odszyfrowanie wykradzionych danych.

Phishing to technika cyberataków, mająca na celu wyłudzenie poufnych informacji (hasła, dane logowania, itp) poprzez podszywanie się pod zaufane źródła lub instytucję. Wykradzione dane służą do zalogowania się do sieci firmowych i zaszyfrowania danych.

Przestępcy już nie muszą walczyć z zaawansowanymi rozwiązaniami by przełamać dobrze zabezpieczone systemy przedsiębiorstw. wystarczy że pozyskają dane logowania uderzając w najsłabsze ogniowo każdego systemu – człowieka.

W internecie można znaleźć pełno stron phishingowych, kradzionych haseł, przejętych kont i miliony danych logowania sprzedawanych w dark webie.

  • 91% cyberataków zaczyna się od phishingowego maila
  • 90% wycieków danych wynika z błędu ludzkiego
  • ponad 80%  ataków udaje się dzięki słabo chronionym danym logowania
  • 53% firm w Europie padło ofiarą cyberataku

Na czym polega atak phishingowy

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych sposobów oszukiwania ludzi w celu wykradania ich danych osobowych:

Phishing - metoda ataku

Jak działa klucz FIDO2/U2F i dlaczego jest skuteczny

Uwierzytelnienie wieloskładnikowe (MFA), jest stosunkowo prostą metodą na podniesienia poziomu bezpieczeństwa i ochrony przed cyberatakami. Jednak starsze mechanizmy MFA – takie jak SMS, uwierzytelnianie mobilne i OTP, są w znacznym stopniu podatne na phishing. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wykorzystywany jako 2 faktor kod SMS-a czy e-maila może zostać wyłudzony w taki sam sposób, jak login i hasło.

Jednym z narzędzi, które bezpośrednio wspierają cyberbezpieczeństwo i zapobiegają atakom phishingowym jest klucz FIDO2/U2F, który klient otrzymał wraz z polisą ubezpieczenia. Proste w użyciu, wygodne i jedyne takie w 100% skuteczne zabezpieczenie.

Yubikey zabezpieczenie przed phishingiem

Kompatybilność z szeroką gamą serwisów i aplikacji

Klucz sprzętowy YubiKey FIDO2/U2F to niezawodne i bezpieczne rozwiązanie do uwierzytelniania w różnych serwisach i aplikacjach. 

Dzięki niemu możesz łatwo i szybko zalogować się do wielu programów, usług i urządzeń, korzystając z jednego klucza. Klucz wspiera najpopularniejsze systemy operacyjne, takie jak iOS, Android, macOS, Windows, Linux, a także setki innych usług i platform. Aby poznać pełną listę integracji i instrukcję instalacji klucza YubiKey, odwiedź stronę producenta:

Jak zainstalować mój klucz YubiKey?
Integracje

Dowiedz się więcej o ofercie

Szeroka gama rozwiązań z obszaru CyberSecurity

Do pobrania: