Case studies
30 sty 2023

Elektroniczna tablica informacyjna w Wydziale Spraw Cudzoziemców w Poznaniu – rozwiązanie Welliot Poster oparte na technologii papieru elektronicznego

Tablica elektroniczna z e-papieru Welliot

W artykule opisujemy zastosowanie elektronicznych tablic informacyjnych w Wydziale Spraw Cudzoziemców w Poznaniu, przy użyciu technologii papieru elektronicznego Welliot Poster 31.2″. Zamiast drukowania dużej ilości materiałów informacyjnych, Urząd zdecydował się na instalację 7 dużych ekranów z e-papieru, które automatyzują wymianę treści i centralizują informacje dla cudzoziemców. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy oszczędzają czas, a petenci otrzymują spersonalizowany i stale aktualny przekaz. Welliot Poster to doskonałe rozwiązanie dla administracji publicznej, które pozwala na digitalizację klasycznych treści informacyjnych w gablotach i zapewnia pełną kontrolę nad ich aktualizacją.

Wydział Spraw Cudzoziemców w Poznaniu

Wydział Spraw Cudzoziemców w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu obsługuje osoby zza granicy, zapewniając im pomoc min. z zakresu: zatrudnienia, kontroli ruchu granicznego czy spraw wewnętrznych. Te zadania generują duże ilości komunikatów, które dotychczas były drukowane i umieszczane na papierowych tablicach informacyjnych. Codzienna wymiana materiałów drukowanych wiązała się z wysokimi kosztami wydruku oraz możliwymi pomyłkami na etapie przygotowania informacji dla cudzoziemców odwiedzających Urząd i jego delegatury.

Główne cele wdrożenia tablic Wellliot Poster:

  • automatyzacja procesu wymiany treści drukowanej w gablotach
  • organicznie materiałów drukowanych
  • centralizacja informacji dla cudzoziemców
  • stale aktualna informacji

Zastosowane rozwiązanie Welliot Poster

W celu optymalizacji procesów związanych z częstą wymianą treści w Wielkopolskim Urzędzie, zostało zainstalowane 7 dużych, czytelnych ekranów Welliot Poster w rozmiarze 31.2″.

Instalacja odbyła się w Poznaniu oraz delegaturach Urzędu mieszczących się w Koninie, Kaliszu, Pile i Lesznie. Zastosowane rozwiązanie z powodzeniem zdaje egzamin w każdej z placówek zapewniając wymierne korzyści:

  • oszczędność i szybki przepływ informacji;
  • brak konieczności ręcznej zmiany treści
  • znaczne ograniczenie materiałów drukowanych
  • odciążenie pracowników (brak konieczności wymiany informacji w gablotach)

Tablice Welliot Poster wyświetlają różnojęzykowe treści, dzięki czemu zapewniają spersonalizowany przekaz odwiedzającym Urząd petentom. E-papierowe ekrany Welliot są gwarancją stale aktualnej informacji bez konieczności poświęcania czasu na wymianę materiałów drukowanych.

Welliot Poster dla administracji publicznej

Welliot Poster to elektroniczny ekran, przeznaczony min. dla obiektów administracji publicznej. Głównym zadaniem Welliot Poster,  jest digitalizacja klasycznych treści informacyjnych w gablotach. Zamiast drukowania dokumentów i informacji, dzięki technologii e-papieru urzędnicy mają pełną kontrolę i mogą w czasie rzeczywistym zmieniać przekaz.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu Welliot Poster w Poznaniu